641

Porsche 911 TARGA

Porsche 911 Targa z 6-cylindrowym silnikiem w układzie boxer o pojemności 2,7 l, wyprodukowane w 1976 roku. Sprowadzone ze Stanów na początku 2014 roku, od tamtej chwili jest pod naszą opieką.

Kategoria: Renowacja zabytków

Przejdź do oferty

Porsche 911 to jeden z nielicznych samochodów, które można rozpoznać po cieniu, jaki rzucają. To flagowy model Porsche, któremu marka zawdzięcza swój niezachwiany charakter. Otwarta 911-stka powstała w odpowiedzi na popularność, jaką w Stanach Zjednoczonych cieszyły się kabriolety. Tamtejsze przepisy bezpieczeństwa wymusiły jednak zastosowanie dodatkowych wzmocnień. Tak powstała Targa, której nazwa pochodzi od rozgrywanego na Sycylii wyścigu Targa Florio. Produkcja ruszyła we wrześniu 1964 roku. Od tamtej pory pojazd brał udział w rajdach oraz wyścigach samochodowych, odnosząc przy tym spore sukcesy.

Warto nadmienić, że w przeprowadzonym w 1999 roku międzynarodowym sondażu na najlepszy samochód stulecia Porsche 911 zajęło 5-tą pozycję.
Będąc dumni z posiadania takiej legendy chętnie bierzemy udział w wystawach. Cieszymy się również przy tym z możliwości pomocy innym, dlatego z przyjemnością wesprzemy różnego rodzaju kampanie i akcje charytatywne. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt. Wierzymy, że nawet najtrudniejsze chwile stają się prostsze, gdy dzieli się je z innymi.